• 18 października, 2018

Maty Vitberg w sportach walki

Maty Vitberg w sportach walki

Moja najbliższa walka na HFO 5 już za 9 dni. Dzięki współpracy ze specjalistami z AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie mam rozpisane obciążenia do samej walki, a maty marki Vitberg pomagają mi w regeneracji pomiędzy jednostkami treningowymi.

Vitberg w sportach walki

Regeneracja w sportach walki jest tak samo ważna jak sam trening. Podczas treningów, gdzie jest duża dynamika, zmiany tempa, dużo ruchów rotacyjnych kręgosłupa, bioder i stawów łatwo o kontuzje.

Zawodnicy walczący w kickboxingu, boksie czy innych sportach walki mogą zwiększyć swoją regenerację dzięki matom do wibroterapii Vitberg. Wystarczy pomiędzy treningami włączyć odpowiedni program i relaksować się na matach.

Zabierałem je do Chin, do Tajlandii więc nie wyobrażam sobie jechać bez nich do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem 🙂

Vitberg po treningu

Ważnym plusem w moim przypadku (i większości profesjonalnych zawodników) jest wpływ wibroterapii na wchłanianie wartości odżywczych z pokarmu i odżywek. Warto po treningu położyć się na matach i stopniowo przyjmować np. napoje izotoniczne.

Podczas zbijania wagi, kiedy następuje proces odwadniania się warto również skorzystać z mat Vitberg, ponieważ łatwiej schodzi woda podskórna, działa to na podobnej zasadzie jak masaż limfatyczny.

Polecam w 100% Vitberga!

Łukasz Pławecki – Mistrz Świata w Kickboxingu.