• 19 marca, 2013

Łukasz po raz 6 Mistrzem Polski!

Łukasz po raz 6 Mistrzem Polski!

Łukasz Pławecki Mistrzem Polski 2013!Na odbywających się w ubiegły weekend Mistrzostwach Polski Seniorów w formule low kick Łukasz Pławecki wywalczył pierwsze miejsce, wygrywając 4 walki, w tym półfinałową i finałową przed czasem. Dodatkowo „Boom Boom” został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Ponadto w zawodach wzięli udział Andrzej Grzegorczyk i Marcin Mazurkiewicz, którzy tak jak Łukasz wystartowali w kat. wagowej do -71kg. Zapraszamy do relacji!
Pierwszego dnia w godzinach przedpołudniowych do swojego pierwszego pojedynku stanął Łukasz Pławecki, który kontrolował spokojnie przebieg walki i wygrał jednogłośnie na punkty. Kolejną walkę stoczył wieczorem. Jego rywal był podobnych warunków fizycznych przez co każda wymiana wyglądała na bardzo mocną. Pojedynek zakończył się wygraną naszego zawodnika przez jednogłośną decyzję sędziów.

W półfinale Łukasz pokanał zawodnika z Zielonej Góry. W drugiej rundzie po kombinacji prawy prosty, lewy sierp jego rywal padł na deski. Zdołał wstać ale „Boom Boom” szybko dokończył dzieła, sędzia musiał przerwać walkę. Do finału Pławecki wyszedł bardzo zdeterminowany bo walczył z Danielem Jędrzejewskim (Hunter Gym Bydgoszcz) z którym walczył rok wcześniej w finale takich samych zawodów. Wtedy walka była wyrównana i Łukasz wygrał na punkty. Miała to być już ich 4 konfrontacja. Wcześniej to nasz zawodnik zawsze odnosił zwycięstwo. Łukasz od początku mocno zaatakował, jednak uważał na kontry przeciwnika. Po około 30 sekundach rywal został trafiony prawym prostym i wylądował na deskach. Po liczeniu sędziego i wznowieniu walki Łukasz znów mocno zaatakował, a Jędrzejewski po raz drugi upadł. Kolejny atak zakończył walkę.

Łukasz Pławecki zdobył po raz 6 tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu, w tym drugi raz z rzędu. Obrona tego tytułu jest przepustką do Mistrzostw Świata które odbędą się w Brazylii jesienią tego roku. Ponadto Łukasz został doceniony przez sędziów i otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju.