• 27 maja, 2018

Łukasz Pławecki z pasem FEN! Wygrana w pięknym stylu!

Łukasz Pławecki z pasem FEN! Wygrana w pięknym stylu!

Łukasz Pławecki zdobywa pas organizacji FEN!

25 maja we Wrocławiu odbyła się gala FEN (Fight Exclusive Night), podczas której Łukasz Pławecki po 5-cio rundowym pojedynku zwyciężył na punkty. Publiczność na hali „Oribity” i przed telewizorami kanału Polsat, mogła oglądać (jak to określił jeden z komentatorów) „encyklopedię K-1”. Zarówno Łukasz jak i jego przeciwnik – Wojciech Wierzbicki nie ustępowali w ataku, pokazując piękno tego sportu.

Każda runda była wyrównana, ale to Łukasz był zawodnikiem, który częściej trafiał celnie i silniej. Zwłaszcza w pierwszych 3 rundach. Sędziowie ogłosili niejednogłośną decyzję, warto dodać że rozbieżność trzeciego arbitra była dość duża od tego co wskazali pozostali i co działo się w klatce.

Mistrz kategorii -77kg

Dla Łukasza Plaweckiego była to pierwsza walka w wyższej niż zwykle kategorii wagowej. Udany debiut podtrzymuje decyzje o definitywnej zmianie na 77 kg. Pomimo że kilogramów było wiecej to i tak ścinanie wagi było dość duże bo zaczynało się z 87 kg (10 kg różnicy).

Pławecki vs Wierzbicki

Ten pojedynek od początku wzbudzał wiele emocji ze względu na styl walki obu zawodnikow. Wierzbicki był znany z bicia seriami bokserskimi i mocnej ofensywie, natomiast Pławecki z silnych uderzeń i nie cofania się do tyłu.

Podczas walki nie brakowało spektakularnych akcji (wyskoki z kolanami, podcięcia, wysokie kopnięcia) ale rownież solidnego boksu.

Wojciech Wierzbicki jest wysoko w rankingach wagi 77 kg, wygrał z wieloma zawodnikami z Polski i ze świata.

Dla Łukasza Plaweckiego był to nie wątpliwie dobry rywal i przepustka do najlepszych w tej kategorii wagowej.

Kibice z Nowego Sącza i Jasła dopisali!

Na walkę Pławecki vs Wierzbicki przyjechał specjalnie wynajęty autokar kibicow z Nowego Sączą i Jasła, oraz kilkanaście samochodów. W sumie około 100 osób! Ponad 450 km drogi nie było przeszkodą i hala, aż huczała od okrzyków podczas walki. Taki doping potrafi dodawać siły, tym razem na pewno tak było. Mieć takich kibiców to prawdziwy skarb!

4 walka i 4 pas

Jest to 4 wygrana z rzędu, 4 walka o pas mistrzowski, każda innej organizacji i każda zwyciężona! Ten wyniki zapisuje się na kartach historii, ciężko znaleść podobny przykład na świecie. Dobra passa trwa i zamierzamy ją utrzymać!