• 22 września, 2018

Łukasz Pławecki Mistrz MFC, ISKA i WKA!

lukasz plawecki mistrz mfc 14

Łukasz Pławecki Mistrz MFC, ISKA i WKA!

Łukasz Pławecki Mistrz aż 3 organizacji!

22 września 2018 podczas gali MFC 14 w Zielonej Górze, Łukasz Pławecki zwyciężył w 5-cio rundowej walce z Rumunem Anghelem Cardosem. Stawka pojedynku była historyczna, bo aż 3 Mistrzowskie pasy, 3 różnych organizacji: ISKA, WKA i MFC.

Przebieg walki

lukasz plawecki mistrzWalka zaczęła się od mocnego ataku ze strony Pławeckiego, ale nie brakowało kąśliwych odpowiedzi Cardosa. Niebezpieczne kolana Rumuna, które przechodziło obok głowy albo w gardę Łukasza, na początku sprawiały trochę problemów naszemu zawodnikowi, jednak mocne akcje bokserskie zakończone jeszcze silniejszymi kopnięciami stonowały ataki rywala.

Z rundy na rundę było widać przewagę Boom’a. Nieszablonowe akcje, kopnięcia obrotowe, backfisty i uderzenia z wyskoku odbierały chęci do ataku Rumunowi. Od 4 rundy nokaut wisiał w powietrzu, jednak Cardos do doświadczony zawodnik (58 zawodowych walk) i wiedział jak przetrzymać taki kryzys.

Po dynamicznej walce w której nie brakowało emocji jednogłośną decyzją sędziów 50:45. 50:45, 50:45 zwyciężył Łukasz „Boom Boom” Pławecki.

Mistrz organizacji MFC

W grudniu 2017 roku Łukasz zdobył pas mistrzowski organizacji MFC, ale w kategorii do – 70 kg. Przez zmianę kategorii wagowej nie mógł go obronić, więc walczył o ten sam pas w kategorii wyżej do – 77 kg.

Napewno będziemy bronić tego cennego tytułu, a kto wie, może jak na tej gali, dołożymy jeszcze jakieś dodatkowe trofeum.

Cała gala jak i oczywiście walka Łukasza była transmitowana na żywo przez telewizję Fightbox. To kolejna walka Boom Booma którą mogły oglądnąć tysiące ludzi na całym świecie.