• May 15, 2009

Po doświadczenie i nie tylko…

Po doświadczenie i nie tylko…

Już za tydzień w węgierskiej miejscowości Szeged odbędzie się wielki Puchar Świata w kickboxingu. Walki na matach i ringach, do wygrania oprócz medali – też nagrody finansowe.
Rodzinę GwiazdaSportu.pl będzie reprezentował Łukasz Boom-Boom Pławecki, który złapał się do ścisłej reprezentacji Polski, wyselekcjonowanej na te zawody. Startuje w formule K-1 Rules.

Organizatorzy przygotowali sporą dawkę emocji sportowych oraz nagrody pieniężne – aż 6500 Euro do podziału między najlepszych. Za wygraną kategorię zawodnik dostanie 100 E, jednak dla najefektowniejszego wojownika (największa ilość KO) – przewidziane są dodatkowe 500 Euro. Choć nie są to stawki “światowe”, jednak fajna, dodatkowa motywacja dla startujących.

Zawody w Szeged zawsze gromadzą bardzo dużą ilość startujących kickboxerów, sam turniej rozgrywany jest we wszystkich formułach – od Semi-Contactu do ciężkiego K-1 Rules. Polacy zawsze wypadali na tej imprezie dobrze, dlatego i tym razem wierzymy w naszą biało-czerwoną ekipę.

Oto lista osób powołanych na wyjazd na Puchar Świata w Szeged, Węgry:

Semi Contact:
1. Bartosz Baczyński -63 kg KS Piaseczno
2. Robert Szcześniewski -79/84 kg KS Piaseczno

Low-kick:
3. Alicja Piecyk -56 kg FIGHTER Wrocław
4. Tomasz Mordarski -67 kg CSS Kraków
5. Kamila Bałanda -65 kg Champion Gdańsk
6. Paulina Bieć +70 kg FIGHTER Wrocław
7. Maciej Domińczak -63 kg Głogowski Klub Judo

K-1 Rules:
8. Artur Szychowski -75 kg Rzeszowski Klub Sportów Walki
9. Joanna Gutowska -52 kg KS Piaseczno
10. Adrianna Bieńkowska -70 kg DUET Gdańsk
11. Łukasz Pławecki -67 kg CSS Kraków
12. Łukasz Rambalski -75 kg SMOK Toruń

TRENER:
13. Tomasz Mamulski

SĘDZIA :
14. Ryszard Zawistowski

Na zawody wybierają się także zawodnicy “na własny koszt” – tak więc być może polskiej flagi będzie broniło nieco większe grono. Będziemy informować Was na bieżąco! A zainteresowanych samymi walkami odsyłamy na stronę turnieju: http://www.worldcupszeged.hu/

Źródło: inf. własne GwiazdaSportu.pl, PZKB, WorldCupSzeged.hu