• November 28, 2017

Plawecki na MFC o pas organizacji!

Plawecki MFC

Plawecki na MFC o pas organizacji!

Plawecki na MFC o pas organizacji!

Łukasz Plawecki na MFC 13 już 16 grudnia na gali w Nowej Soli. Stawką pojedynku będzie Mistrzowski pas Organizacji. Transmisja gali odbędzie się na żywo na kanale Fightbox.

plawecki na mfcBędzie to trzeci raz kiedy “Boom Boom” wejdzie między liny w Nowej Soli. 12 grudnia 2009 Łukasz walczył z Wehrberger Gleb (Niemcy) i wygrał zdecydowanie na punkty. 8 lat później (3.12.2017) skrzyżował rękawice z Lefterio Perego (Belgia) podczas mistrzowskiego starcia o tytuł Mistrza Świata federacji WKN. Jak narazie gale MFC są szczęśliwe dla nowosądeckiego zawodnika.

Przeciwnikiem Łukasza Pławeckiego będzie Denis Telshman z Mołdawii. Młody i ambitny zawodnik, który ma bogatą karierę amatorską i od kilku lat również zawodową. Walczył m.in. dla takich organizacji jak KOK czy DSF (rok temu w Polsce).

Walka została zakontraktowana na 5 rund po 3 minuty, ponieważ to pojedynek o pas mistrzowski organizacji.

Dla Łukasza będzie trzecia walka o pas i tytył wciągu 3 miesiecy. 23 września zwyciężył przed czasem i został Mistrzem Świata organizacji IPCC, natomiast 4 listopada podczas gali Celtic Gladiator wygrał mistrzowski pas tej organizacji. Nigdy wcześniej nie udało się tego dokonać żadnemu zawodnikowi z Polski.

Trzymajcie kciuki!